Pokaż kategoriePokaż menu i kategorie

Jaki Power Bank wybrać

Opublikowano: 12.12.2015
Kupno Power Banka to na pewno dobra inwestycja, tylko czy wiesz na co zwracać uwagę przy zakupie?Rynek internetowy zalewa nas lawiną ofert z Bankami Energii o przeróżnych kształtach, kolorach, gabarytach i pojemnościach. O ile dla niektórych walory estetyczne są bardzo ważne o tyle trzeba się przyjrzeć ważnemu parametrowi jakim jest pojemność wyrażana w mAh (miliamperogodzinach).Przenośna ładowarka, bank energii, mobilna bateria, bank mocy, zewnętrzna ładowarka czy najzwyczajniej Power Bank to synonimy, które określają jak użytecznym przedmiotem jest dane urządzenie. Czym się kierować wybierając ten dla siebie?Każdy czlowiek ma inne potrzeby i inne urządzenia mobilne, dlatego musimy sobie zadać pytanie:Czy potrzebuję tylko podładować telefon czy naładować go kilkukrotnie z dala od domu ?

Odpowiedź na powyższe pytanie sprowadzi nas do wyboru pojemności realnej Power Banka. Jest to podstawowa rzecz określająca przede wszystkim to, ile razy naładujemy swój telefon oraz to, jakich gabarytów będzie nasz Power Bank.Większy czy mniejszyRozmiary Przenośnych Ładowarek wahają się od wielkości karty kredytowej do prawie połowy czerwonej cegły. Wszystko zależy od ilości ogniw użytych do produkcji urządzenia. Oczywiście im więcej ogniw, tym większy akumulator i tym samym większa ilość energii w nim zawarta.

Średnia pojemność baterii naszych telefonów to ok. 2500 mah. Zatem warto przemyśleć i oszacować jakie mamy potrzeby. Małe Power Banki są poręczne i nie zajmują za dużo miejsca, co jest oczywiście dużym plusem. Decydując się na podręczny Bank Energii musimy jednak wiedzieć, że nie zdołamy w pełni naładować naszego telefonu, a jedynie podtrzymać go, by się nie rozładował przez kolejnych kilka godzin. Mini banki energii są często pojemności ok. 2000mah, co jest bardzo małą wartością jeśli chodzi o tego typu urządzenia.Większe Power Banki mają swoją nieocenioną wartość- raz go naładujesz i przez tydzień nie musisz zbliżać się do gniazdka.  Przenośne źródło prądu, które podładuje Ci nie tylko telefon, ale także GPS, MP3, tablet, pada do gier i inne urządzenia mające zasilanie do 5V, to świetny gadżet, który każdy powinien posiadać.

          Oszczędny dwa razy traciPrzysłowie to dotyczy prawie wszystkich urządzeń elektronicznych, dlatego nie może być inaczej w przypadku Power Banków. Musimy się wystrzegać tanich, chińskich ładowarek typu "beznazwy", aby nie narobić sobie problemów i kolejnych wydatków.Nieprawidłowo działający Bank Mocy może spalić nasz telefon powodując zwarcie, a w najlepszym wypadku "tylko" uszkodzić jego baterię. Sprzęt elektroniczny typu Power Bank to inwestycja, z której na pewno będziesz zadowolony i nie ma sensu na niej oszczędzać. Power Bank w cenie kebaba może nam się tylko "odbić" nieprzyjemnościami, dlatego wybieraj te produkty, które podpisane są firmowym logo i posiadają długą gwarancję poprawności działania.                                                W domu, w pracy, w plenerzeTwój Power Bank to nieodłączny element i gadżet Twojego telefonu. Nie rozstaniesz się z nim czy to w domu, czy w pracy, czy idąc na dłuższy spracer bądź wycieczkę. Uzależnisz się od niego, bo wiesz jak nieprzyjemnym uczuciem jest rozładowany telefon.

Czy miałeś kiedyś sytuację, w której leżąc na kanapie i ładując telefon musialeś się zrywać z niej, by go odebrac? Skończ z niewygodą i ładuj telefon zawsze przy sobie. Power Bank to typowy "must have" każdego użytkownika telefonów komórkowych. Wybierz odpowiedni model dla siebie i ciesz się wygodą ładowania i naładowaną baterią.