Pokaż kategoriePokaż menu i kategorie

Czym jest Power Bank?

Opublikowano: 01.11.2015Czym jest Power Bank ? Wiele osób, szczególnie młodych, takie urządzenie już posiada. Przenośne źródło energii, które sprawia, że słaba bateria np. w telefonie, nie wzbudzi w nas paniki o całkowitym rozładowaniu, kiedy jesteśmy akurat poza domem. Dosłownie tłumaczony to Bank Mocy, dla innych to mobilny akumulator, przenośna bateria, pudełko energii czy mobilna ładowarka... a to po prostu Power Bank. Niedoceniony jeszcze przez polskie społeczeństwo wynalazek dzisiejszych czasów, mowa o Power Banku, to z pewnością wygoda i same korzyści za niewielką cenę. W kwocie około 100zł otrzymujemy wysokiej klasy Power Bank, który w efektywny sposób uratuje nas od rozładowania w ważnych dla nas chwilach.Docenili go tylko Ci, którzy są w posiadaniu Power Banka i praktycznie wychodząc z domu nigdy o nim nie zapominają.

 

 Większe do torby, mniejsze do kieszeni. Power Banki różnią się od siebie wyglądem i... pojemnością. Najmniejsze wystarczą na jednokrotne naładowanie baterii w naszym telefonie, te większe nawet na pięciokrotne doładowanie. Wszystko zależy od gabarytów. Im większy zapas energii tym cięższy Power Bank. Wynika to z ilości ogniw umieszczonych w środku urządzenia. To tak samo jak ze zwykłą baterią litowo-jonową.

 Co Power Bank ładuje?

Uniwersalne wyjście USB pozwala naładować praktycznie każdy mobilny sprzęt. Wystarczy przewód z odpowiednią końcówką i mamy zabezpieczenie energii zawsze pod ręką. Power Bank ładuje telefon, tablet, smartfon, nawigację, mp3, konsolę PSP i inne, których napięcie ładowania nie przekracza 5 Volt. Czy Power Bankiem naładuję laptop?

Nie każdym. Większość Power Banków ma napięcie wyjściowe 5V gotowe do naładowania mniejszych urządzeń. Są jednak specjalnie przeznaczone do tego typu ładowań Power Banki, które naładują baterię w Twoim laptopie, notebooku czy ultrabooku. Niezwykle wygodna opcja na długie podróże bez możliwości podłączenia pod gniazdko. Dla kogo i dlaczego ? Power Bank to świetny pomysł na prezent dla każdego, kto posiada jakiekolwiek urządzenie mobilne. Mając telefon z ekranem dotykowym, którego bateria wystarcza mi na ledwo kilka godzin przy ciągłym użytkowaniu, nie wyobrażam sobie nie mieć na wyposażeniu Power Banka.

Przebywasz większość czasu w domu i myślisz, że jest Ci on niepotrzebny? Jesteś w błędzie. Zamiast „przywiązywać” swój telefon do kontaktu, podłącz się do przenośnego Power Banka i przemieszczaj się z telefonem tam gdzie masz na to ochotę. Oderwij się od kontaktu bądź mobilny w 100%. Power Bank to wynalazek dzisiejszych czasów, który ułatwia nam życie w taki sam sposób, jak przejście z telefonu stacjonarnego na komórkowy.